Nemůžete se rozhodnout jakou podlahovou krytinu vybrat? Kromě klasických rad týkajících se laminátových a dřevěných plovoucích podlah vám poradíme ohledně pokládky plovoucí podlahy a návodu na montáž parket.

Dřevěné plovoucí podlahy: jak vybrat kvalitní a levnou dřevěnou podlahu

Výběr dřevěných plovoucích podlah levně

Exotické dřevo na podlazePřestože jsou dřevěné plovoucí podlahy v některých případech nepoměrně dražší než ty laminátové, jejich obliba nijak závratně neklesá a v některých ohledech jsou nenahraditelné. Kvalitní dřevěná plovoucí podlaha je ze 100% přírodního materiálu (dřevo: dub, borovice, smrk, jedle, buk, modřín, jasan), případně může být vyrobena také z exotických dřevin. Přírodní dřevěná plovoucí podlaha dýchá do místnosti pozitivní a přirozené teplo.

Podíváme-li se na další přednosti dřevěných podlah, patří mezi ně rozhodně dlouhá životnost v případě použití kvalitního materiálu pro výrobu a případně je možné oproti laminátovým podlahám provést renovaci té stávající. Prošlap podlahy je oproti laminátu mizivý a dočkáte se tak nízké hlučnosti při pohybu na dřevěné podlaze. Nevýhodou je pak náročnější údržba a vyšší choulostivost vůči poškrábání.

Dřevěná plovoucí podlaha: podlahová krytina

Dřevěná plovoucí podlahaU dřevěných podlah se jedná o podlahovou krytinu z přírodních materiálů, které vyžadují specifický přístup a ochranu. Konečnou cenu dřevěné plovoucí podlahy ovlivňuje nejen materiá (přírodní dekor), ale také počet vrstev (dvouvrstvé / třívrstvé plovoucí podlahy) a celková odolnost vůči vlhkosti a fyzickému "násilí". Mezi oblíbené patří zejména třívrstvé dřevěné plovoucí podlahy, které jsou lepené v sendviči.

Třívrstvá dřevěná plovoucí podlaha se skládá z horní nášlapné vrstvy (vrchní deska), středu (jádra celé podlahy) a spodní proti-tažné vrstvy (zabraňuje nežádoucímu pohybu podlahové krytiny). Dnes lze dřevěnou plovoucí podlahu o třech vrstvách koupit již za celkem přijatelné ceny a především, jedná se o stabilní a odolnou podlahovou krytinu.

Ceníky podlah za metr čtvereční + pokládka

Pokud vás zajímají aktuální ceny dřevěných či laminátových plovoucíh podlah, je rozhodně dobré nechat si vyhotovit více cenových nabídek a kalkulací vzhledem k rozměrům místnosti a případného příplatku za pokládku odborníkem. Ceníky za metr čtvereční najdete na oficiálních stránkách výrobců a prodejců, popřípadě si je vyžádejte po telefonu.

Montáž dřevěné podlahy nechte odborníkovi

Ve většině případů je oproti pokládce laminátové plovoucí podlahy svépomocí dobré přenechat montáž dřevěné podlahy na odborníkovi. Nejenže si ušetříte spoustu práce a měření, ale budete mít platnou záruku nejen na materiál (dřevěné lamely), ale také na odborníkem provedenou montáž. Výsledné náklady pak mohou vyjít téměř na stejno.

žaluzie do plastových oken

Koupili jste si nová plastová okna a sháníte klasické hliníkové horizontální žaluzie, popřípadě látkovou roletu či předokenní rolety do oken?
 • Žaluzie levně
 • vchodové dveře, interiérové

  Při výběru klasických interiérových či vchodových dveří je dobré řídit se některými pravidly. Jak vybrat kvalitní a levné vstupní dveře?
 • Vchodové dveře
 • plastová okna ceník

  Chystáte se na výměnu starých dřevěných oken za nová, kvalitní a vícekomorová plastová okna? Jak vybrat správně a levně...
 • Plastová okna
 • o laminátových podlahách

  Za oblíbenou a levnější variantu (oproti dřevěným podlahám) je možné považovat více odolné laminátové plovoucí podlahy (nižší cena)...
 • Laminátové plovoucí podlahy
 • o dřevěných podlahách

  Volíte raději větší pocit tepla a přírodní materiál? Pak se nejspíše rozhodnete pro dřevěnou plovoucí podlahu (vyšší cena)...
 • Dřevěné plovoucí podlahy
 • o pokládce podlah

  Jste šikovní a chcete na pokládce plovoučky či jiné podlahové krytiny ušetřit trochu peněz? Položte si plovoucí podlahu sami...
 • Návod na pokládku podlahy
 • © 2010 Plovoucí podlahy - jak vybrat kvalitní a levnou laminátovou či dřevěnou plovoucí podlahu - návod | Ochrana osobních údajů