Nemůžete se rozhodnout jakou podlahovou krytinu vybrat? Kromě klasických rad týkajících se laminátových a dřevěných plovoucích podlah vám poradíme ohledně pokládky plovoucí podlahy a návodu na montáž parket.

Laminátové plovoucí podlahy: jak vybrat kvalitní a levnou laminátovou podlahu

Výhody laminátových podlah, ceny

Výhody laminátových podlah Přestože laminátové plovoucí podlahy nepůsobí zdaleka tak teplým, přírodním a přirozeným dojmem jako dřevěná plovoucí podlaha, jejich obliba již několik let značně stoupá. Pokud chcete při výběru podlahové krytiny výrazně ušetřit peníze, kupte si levnou laminátovou podlahu za nízkou cenu a další peníze můžete ušetřit také na montáži, kterou šikovnější "manžel" jistě zvládne.

Kromě nižších pořizovacích nákladů oproti dřevěným krytinám se u laminátových plovoucích podlah dočkáte také vyšší odolnosti proti obrusu, antialergického prostředí (nepřírodní povrch) a možnosti doplnit svou podlahu instalací podlahového vytápění (topení pod podlahu). Nevýhodou laminátu je pak vyšší hlučnost a kratší životnost bez možnosti renovace. Oproti dřevěným plovoucím podlahám je zde také slabší pocit tepla a energie přírodního materiálu - dřeva.

Laminátové plovoucí podlahy

Laminátové plovoucí podlahyJak vybrat kvalitní a vysoce odolnou laminátovou plovoucí podlahu, případně jak nákupem plovoucích podlah z laminátu ušetřit? Výslednou cenu ovlivňuje zejména tloušťka lamely související s celkovou skladbou vrstev, které ovlivňují izolační vlastnosti, odolnost a délku životnosti laminátových plovoucích podlah (vysokotlaký laminát / melamin).

U klasických laminátových podlah se setkáte především s těmi melaminovými, které se skládají ze svrchní vrstvy z melaminové pryskyřice, která je vytvrzena UV paprsky, dále pak dekoračního papíru na základě kterého mnoho lidí vybírá plovoucí podlahu (viditelný vzhled / dekor) a z nosného materiálu, který je významnou funkční součástí laminátových plovoucích podlah a zdůrazňuje jejich kvalitu (obvykle je z dřevotřískové desky).

Ceníky podlah za metr čtvereční + pokládka

Pokud vás zajímají aktuální ceny dřevěných či laminátových plovoucíh podlah, je rozhodně dobré nechat si vyhotovit více cenových nabídek a kalkulací vzhledem k rozměrům místnosti a případného příplatku za pokládku odborníkem. Ceníky za metr čtvereční najdete na oficiálních stránkách výrobců a prodejců, popřípadě si je vyžádejte po telefonu.

Montáž dřevěné podlahy nechte odborníkovi

Ve většině případů je oproti pokládce laminátové plovoucí podlahy svépomocí dobré přenechat montáž dřevěné podlahy na odborníkovi. Nejenže si ušetříte spoustu práce a měření, ale budete mít platnou záruku nejen na materiál (dřevěné lamely), ale také na odborníkem provedenou montáž. Výsledné náklady pak mohou vyjít téměř na stejno.

žaluzie do plastových oken

Koupili jste si nová plastová okna a sháníte klasické hliníkové horizontální žaluzie, popřípadě látkovou roletu či předokenní rolety do oken?
 • Žaluzie levně
 • vchodové dveře, interiérové

  Při výběru klasických interiérových či vchodových dveří je dobré řídit se některými pravidly. Jak vybrat kvalitní a levné vstupní dveře?
 • Vchodové dveře
 • plastová okna ceník

  Chystáte se na výměnu starých dřevěných oken za nová, kvalitní a vícekomorová plastová okna? Jak vybrat správně a levně...
 • Plastová okna
 • o laminátových podlahách

  Za oblíbenou a levnější variantu (oproti dřevěným podlahám) je možné považovat více odolné laminátové plovoucí podlahy (nižší cena)...
 • Laminátové plovoucí podlahy
 • o dřevěných podlahách

  Volíte raději větší pocit tepla a přírodní materiál? Pak se nejspíše rozhodnete pro dřevěnou plovoucí podlahu (vyšší cena)...
 • Dřevěné plovoucí podlahy
 • o pokládce podlah

  Jste šikovní a chcete na pokládce plovoučky či jiné podlahové krytiny ušetřit trochu peněz? Položte si plovoucí podlahu sami...
 • Návod na pokládku podlahy
 • © 2010 Plovoucí podlahy - jak vybrat kvalitní a levnou laminátovou či dřevěnou plovoucí podlahu - návod | Ochrana osobních údajů